Webinaria Elsevier w listopadzie i grudniu 2024
Zapraszamy na webinaria przygotowane przez firmę Elsevier w edycji litopad/grudzień 2024. Wszystkie szkolenia są prowadzone nieodpłatnie, ale wymagana jest rejestracja. W razie pytań, czy propozycji tematów szkoleń, prosimy o kontakt bezpośrednio z p. Pauliną Milewską, email: p.milewska@elsevier.com. Poniżej znajduje się lista nadchodzących webinariów:
- 20.11 Reaxys Monthly – training and “open office” (Piotr Gołkiewicz) Zarejestruj się
- 27.11 Embase – how it supports biomedical research and SLR (Piotr Gołkiewicz) Zarejestruj się
- 26.11 Jak wdrożyć Scopus AI na uczelni? Praktyczne wskazówki: perspektywa dyrektora biblioteki uniwersyteckiej i naukowca (Paulina Milewska, Katarzyna Patyrak i goście z SGGW) Zarejestruj się
- 3.12 Twoje sprawdzone źródło publikacji naukowych. Odkryj moc ScienceDirect (Paulina Milewska) Zarejestruj się
- 11.12 Navigating the Future: Recent Developments and Trends in Academic Rankings (Kirill Ivanov) Zarejestruj się
- 17.12 Jak skutecznie korzystać z bazy Scopus. Przewodnik dla naukowców (Paulina Milewska) Zarejestruj się
Webinarium Springer Nature: Reproducibility through Open Protocols – Opportunities for the Library
Zapraszamy na webinarium przygotowane przez wydawnictwo Springer Nature dotyczące protocols.io, które odbędzie się 5. listopada 2024 r. o godzinie 11:00 (link do rejestracji/registration). Szkolenie kierowane jest zarówno do bibliotekarzy jak i pracowników naukowych.
This 1-hour webinar will introducing you to protocols.io. and highlights on the role libraries can play in promoting best practices for reproducibility. This innovative software tool supports collaborative research method development and serves as an open access repository for published protocols. In this session, you will:
- Discover the role of protocols.io in advancing research method development.
- Explore key features that enhance collaboration and streamline research processes.
- Attend a live demonstration showcasing the integration of protocols.io into your workflow, from project conception to publication.
- Learn how to find existing protocols, create your own, and collaborate with fellow researchers.
- Understand how to gain recognition for your contributions to methods development.
Webinaria Springer Nature (23-24 października 2024 r.)
Zapraszamy na webinaria dotyczące publikowania otwartego przygotowane przez wydawnictwo Springer Nature. Szkolenia są prowadzone nieodpłatnie, ale wymagana jest rejestracja:
- How to Write a Scientific Paper? 23 października, godz. 14:00 Zarejestruj się
- Benefits of Open Access Publishing and Springer Nature Author Journey; 24 października, godz. 14:00 Zarejestruj się
Patrz także pełna informacja o webinariach przygotowana przez wydawnictwo.
Webinaria Elsevier (7-30 października 2024 r.)
Zapraszamy na webinaria przygotowane przez Elsevier w edycji jesiennej 2024 r. Wszystkie szkolenia są prowadzone nieodpłatnie, ale wymagana jest rejestracja. W razie pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z p. Pauliną Milewską, email: p.milewska@elsevier.com. Poniżej znajduje się lista nadchodzących webinariów:
Seria webinariów z zakresu Engineering
3 spotkania w dniach 7-17 października Program/Rejestracja
- Engineering Innovation in Record Time: Discover Knovel: 7 października, godz. 10:00 Zarejstruj się/Register
- Maximizing Your Knovel Experience: User Accounts and Personalization: 9 października, godz. 10:00 Zarejstruj się/Register
- Solve Complex Engineering Problems: Explore Knovel: 17 października, godz. 10:00 Zarejstruj się/Register
Nowoczesne metody nauczania i wykorzystanie e-zasobów w dydaktyce akademickiej
8 października, godz. 12:00 Zarejstruj się/Register
Reaxys Monthly – training and “open office”
16 października, godz. 11:00 Zarejstruj się/Register
Publikowanie w czasopismach Elsevier w modelu Open Access i nie tylko
22 października, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Using SciVal to find international collaborators
30 października, godz. 11:00 Zarejstruj się/Register
Aktualne informacje o ofercie webinariów Elsevier oraz dostęp do nagrań można znaleźć na stronie Elsevier Online Training Hub.
Nowe inicjatywy Elsevier
Uwaga: zmiana terminu webinarium. Webinarium odbędzie się 3. października br.
Zapraszamy na przygotowane przez Elsevier webinarium Jak promować e-zasoby w bibliotece, które odbędzie się 24 września br. Gośćmi webinarium będą Beata Gamrowska
(BUŁ) oraz Grzegorz Jędrek (wniedoczasie.pl). Zapraszamy również do zapoznania się z przewodnikiem Przygotuj się na nowy rok akademicki z Elsevier przygotowanym przez wydawcę. Informacja przygotowana przez wydawcę dostępna jest tutaj.
Dostęp testowy do AI-Web of Science Research Assistant
Uprzejmie informujemy, że firma Clarivate, dostawca Web of Science, zaoferowała bezpłatny dostęp testowy do nowego narzędzia AI-Web of Science Research Assistant dla wszystkich instytucji objętych licencją WBN Web of Science w Polsce w okresie od 9 do 30 września 2024 r. (dostęp zostanie uruchomiony automatycznie). W ramach wsparcia dostępu testowego, przedstawiciele Clarivate zapraszają na dedykowany webinar, który odbędzie się 12 września o godzinie 11.00. Webinar jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja. Ewentualne pytania prosimy kierować do przedstawicieli Clarivate w Polsce: Michała Tomczyka i Marcina Kapczyńskiego. Informacja przygotowana przez wydawcę dostępna jest tutaj.
Dostęp testowy do CAS SciFinder Discovery Platform
Uprzejmie informujemy, że Chemical Abstracts Service (CAS) oddział American Chemical Society zaoferowało dwumiesięczny bezpłatny dostęp testowy do platformy CAS SciFinder Discovery Platform. Dostęp testowy uruchomiony zostanie na poziomie instytucjonalnym, jeśli instytucja wyrazi takie zainteresowanie i prześle do przedstawicielki CAS zgłoszenie zawierające osobę kontaktową reprezentującą instytucję, która będzie też koordynować dostęp do platformy w swojej instytucji, listę instytucjonalnych numerów IP oraz instytucjonalne domeny email. Instytucje zainteresowane korzystaniem z dostępu testowego proszone są o bezpośredni kontakt z dr Tetianą Khristovą, przedstawicielką CAS. Zgłoszenia przyjmowane będą do pierwszych dni października 2024 r. i bezpośrednio po podpisaniu przez instytucję ‘trial letter’ zostanie otwarty dwumiesięczny dostęp testowy.
SciVal Certification Program
W imieniu Elsevier zapraszamy do wzięcia udziału w 6-tygodniowym kursie SciVal Certification Program prowadzonym przez firmę Elsevier, który będzie trwał od 14 października do 22 listopada 2024 r. Kurs będzie prowadzony w języku angielskim i zakończony będzie egzaminem. Kurs jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja w terminie do 30 września 2024 r. (liczba miejsc jest ograniczona i rejestracja nie gwarantuje możliwości uczestnictwa).
Springer Nature’s AI Revolution
Zapraszamy do udziału w webinarium Springer Nature’s AI Revolution prowadzonym przez Springer Nature. Webinarium odbędzie się 18 czerwca br w godzinach 12.30-14:00 i będzie składało się z 4 prezentacji:
- Introduction: Embracing the AI Transformation by Dagmar Laging, Vice President Institutional Sales Europe
- The integration of AI in improving research and services by Nestor Bustamante, Global Manager of AI & Emerging Technologies
- The legal impacts and author rights protection by Stefan Kieselbach, Legal Director
- How Springer Nature is safeguarding content against disruptions and maintaining research excellence by Chris Graf, Research Integrity Director.
Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim. Udział w webinarium jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Scopus AI: Rewolucja w wyszukiwaniu badań naukowych za pomocą sztucznej inteligencji
Zapraszamy na webinarium wprowadzające do korzystania z narzędzia Scopus AI udostępnionego przez Elsevier dla instytucji naukowych w Polsce w ramach dostępu testowego w okresie od 22. kwietnia do 31. maja 2024 r. Webinarium odbędzie się 22 kwietnia br o godznie 10.00, jest ono nieodpłatne, ale wymagana jest rejestracja. Dodatkowo w trakcie dostępu testowego oferowana jest Sesja Q&A z ekspertem, która odbędzie się 15. maja br. o godzinie 12:00 (link do obowiązkowej rejestracji). Więcej informacji można znaleźć w zaproszeniu przygotowanym przez Elsevier.
Webinarium Rozwój nauki w Polsce a światowe trendy okiem ekspertów Elsevier
Zapraszamy na webinarium „Rozwój nauki w Polsce a światowe trendy okiem ekspertów Elsevier”, które odbędzie się 15 kwietnia o godz. 10:00. Webinarium przeznaczone jest dla instytucji należących do licencji krajowej Elsevier, zarówno dla naukowców, inżynierów, bibliotekarzy, specjalistów i analityków jak i dla kadry zarządzającej instytucjami naukowymi na każdym etapie pracy. Webinarium jest nieodpłatne, ale wymagana jest rejestracji przy użyciu instytucjonalnego adresu email. Więcej informacji (w tym plan webinarium) można znaleźć highspot.com.
Wiosenna seria webinariów Elsevier 2024
Zapraszamy na webinaria przygotowane przez Elsevier w edycji wiosennej 2024. Webinaria sa nieodpłatne, ale wymagana jest rejestracja. Poniżej znajduje się lista nadchodzących webinariów:
26 marca, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
SciVal’s new interface and navigation
27 marca, godz. 10:00 Zarejstruj się/Register
27 marca, godz. 16:00 Zarejstruj się/Register
Jak wyszukiwać literaturę naukową w bazie Scopus?
9 kwietnia, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Reaxys Monthly – training and “drop-in” session
10 kwietnia, godz. 11:00 Zarejstruj się/Register
Perfekcyjne systematic review. Jak baza Embase wspiera badania naukowe i systematyczne przeglądy literatury w zakresie nauk bio-medycznych
16 kwietnia, godz. 11:00 Zarejstruj się/Register
Scopus, SciVal i Rankingi – co warto wiedzieć?
18 kwietnia, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Praca w nowym interfejsie SciVal
8 maja, godz. 10:00 Zarejstruj się/Register
Reaxys Monthly – training and “drop-in” session
15 maja, godz. 11:00 Zarejstruj się/Register
Engineering innovation in record time. Discover Knovel
16 maja, godz. 10:00 Zarejstruj się/Register
Solve complex engineering problems. Explore Knovel
23 maja, godz. 10:00 Zarejstruj się/Register
Odkryj siłę ScienceDirect Topics
28 maja, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Nagrania sesji dostępne są online (wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać link). Lista nadchodzących sesji na żywo i nagrań z poprzednich webinariów jest na bieżąco aktualizowana na stronie Elsevier Training Hub.
Kurs online “Scopus Certification Program for Librarians”
Firma Elsevier zaprasza bibliotekarzy do udziału w 6 tygodniowym kursie online “Scopus Certification Program for Librarians”. Kurs będzie prowadzony w języku angielski. Szczegółowe informacje i link do rejestracji są dostępne tutaj.
Springer Nature Virtual Summit ‘Books Now and in the Future: Accessible, Relevant, and Innovative’
Zapraszamy na spotkanie Springer Nature Virtual Summit ‘Books Now and in the Future: Accessible, Relevant, and Innovative’, które odbędzie się 8. listopada 2023 r. w godzinach 12:00 – 14:15 (CET) na platformie zoom. Plan wydarzenia jest następujący:
12:00 noon | Dialing in is open |
12:00 – 12:05 | Welcome and Housekeepin |
Faryal Zubair – Customer Engagement Events Manager | |
12:05 – 12:15 | Introduction and eBook regional output |
Maria Kadlec – Regional Sales director CEE, CIS & Israel | |
12:15 – 12:45 | Springer Nature (e)Books: Value, Evaluation and Citations |
Welmoed Spahr – VP Applied Computing | |
12:45 – 13:15 | Impact of eBooks and collections development strategies – eBook Models |
Wouter van der Velde – Senior Manager Book Portfolio | |
13:15 -13:45 | Panel discussion with Guest speakers |
Local insights into the Future of academic books, Trends and Content preferences | |
13:45 – 14:15 | Q&A with panelists and Wrap up |
Spotkanie przeznaczone jest dla autorów i badaczy, prowadzone będzie w języku angielskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji do 31. pażdziernika 2023 r. Program i linki do rejestracji dostępne są również w zaproszeniu przygotowanym przez Springer Nature.
Jesienno-zimowa seria webinariów Elsevier 2023
Zapraszamy na webinaria przygotowane przez Elsevier w edycji jesienno-zimowej 2023. Webinaria sa nieodpłatne, ale wymagana jest rejestracja. Poniżej znajduje się lista nadchodzących webinariów prowadzonych w języku polskim opracowanych z myślą o bibliotekarzach i menedżerach badań:
Naukowy przegląd Kirilla i Bartka na temat Scopusa, sztucznej inteligencji i przyszłości
19 września, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Skuteczne wyszukiwanie literatury: Przewodnik badacza po narzędziach, metodach, bazach
3 października, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Bądź na bieżąco: Ostatnie zmiany w Scopus, SciVal i innych rozwiązaniach Research Intelligence (RI)
17 października, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Twój profil autora w bazie Scopus – instrukcja krok po kroku
25 października, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Poznaj nowości w bazie Reaxys: Nie tylko dla chemików organików
31 października, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
ScienceDirect: Prosto do celu, czyli jak wyszukiwać literaturę naukową w bazie pełnotekstowej
14 listopada, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Powrót do źródeł. Źródła i materiały tworzące bazy ScienceDirect i Scopus
22 listopada, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Zwiększanie widoczności uniwersytetu: Wykorzystanie mocy rozwiązań Elsevier Research Intelligence (RI)
28 listopada, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Scopus – wyszukuj, odkrywaj i bądź na bieżąco ze światową literaturą naukową
12 grudnia, godz. 11:30 Zarejstruj się/Register
Pełna lista sesji na żywo i nagrań z poprzednich webinariów dostępna jest na stronie Elsevier Training Hub.
Summer Camp Elsevier 17-19 lipca 2023 r.
Zapraszamy do udziału w Elsevier Summer Camp, w ramach którego w dniach 17-19 lipca odbędą się trzy bezpłatne webinaria dotyczące baz Scopus i ScienceDirect:
Pełnotekstowa? Abstraktowa? Dowiedz się, o co chodzi z bazami Scopus i ScienceDirect (w 45 minut)
Kiedy: 17 lipca godzina 10:00
Opis: Szkolenie ma na celu przybliżenie dwóch rozwiązań firmy Elsevier – platformy ScienceDirect oraz Scopus. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się czym różnią się obie bazy, w jakim stopniu są ze sobą powiązane i kiedy korzystać z każdej z nich. Pierwsze kroki z bazami będą także obejmowały założenie konta oraz ustawie – nie zdalnego dostępu. Dodatkowo zostanie szerzej omówiona zawartość baz w tym: kolekcje będące w licencji krajowej, jakość indeksowanych źródeł oraz pilotażowy program, w ramach którego 6 międzynarodowych wydawców za pośrednictwem platformy ScienceDirect udostępnia wybrane tytuły czasopism.
Zarejestruj się/Register
Prosto do celu! Zasoby Scopus i ScienceDirect w wakacyjnej odsłonie (w 45 minut)
Kiedy: 18 lipca godzina 10:00
Opis: W trakcie szkolenia połączone zostaną wakacyjna aura i wyszukiwanie proste w ScienceDirect oraz w Scopusie. Obok informacji koniecznych do rozpoczęcia pracy z wyszukiwarkami, takimi jak korzystanie z operatorów logicznych, ustawianie alertów na wyszukiwania, nowe treści i cytowania uczestnicy mogą spodziewać się nieoczywistych przykładów, które sprawią, że świat nauki będzie widziany przez różowe okulary.
Zarejestruj się/Register
Podróże krętymi ścieżkami… wyszukiwanie zaawansowane w Scopus i ScienceDirect (w 45 minut)
Kiedy: 19 lipca godzina 10:00
Opis: Szkolenie ma zachęcić uczestników do korzystania z zaawansowanych opcji w bazach ScienceDirect i Scopus. Omówione zostaną takie funkcje jak: różnice w wyszukiwaniu w pełnym tekście lub w polu „tytuł, abstrakt, słowa kluczowe”, rzadziej stosowane operatory logiczne i znaki maskujące. Wyszukiwanie zaawansowane będzie punktem wyjścia do zaprezentowania szerszych funkcjonalności obu baz, aby użytkownik mógł lepiej wykorzystać ich potencjał, nie tylko w czasie wakacji.
Zarejestruj się/Register
Program i linki do rejestracji dostępne są również w wakacyjnym rozkładzie jazdy.
Springer Nature On-line dla Autorów 8. i 9. czerwca 2023 r.
Zapraszamy do udziału w dwóch szkoleniach prowadzonych przez Springer Nature w języku angielskim, które odbędą się 8 i 9 czerwca br. Szkolenia są darmowe, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
How to get published – tips and tricks from editors
When: Thursday 8th of June, 2023
Time: 01.00 – 02.00 PM CEST
Zarejstruj się/Register
OPIS: Springer Nature is conducting a webinar exclusively on how to get published under your Transformative Agreement. Explaining the process and we are available for all your questions about this topic. An editor will also be present to address questions related to publishing.
Submitting a paper – how it works
When: Thursday 9th of June, 2023
Time: 01.00 – 02.00 PM CEST
Zarejstruj się/Register
OPIS: A webinar dedicated on ‘How to select a journal and how to submit correctly’ under transformative agreement. In this webinar we will guide you through the process. At the end there will be a Q&A to answer all your questions.
Wiosenna seria webinariów Elsevier Online Training Hub
Zapraszamy do udziału w webinariach Elsevier, które odbędą się w terminach 14.03.2023 – 13.06.2023 i będą obejmować następujące tematy:
14/03/2023 Dane badawcze jako istotny element komunikacji naukowej – czy da się nimi zarządzać? Zarejstruj się/Register
15/03/2023 Twój profil autora w bazie Scopus – instrukcja krok po kroku Zarejstruj się/Register
28/03/2023 Czasopisma drapieżne i jak ich unikać Zarejstruj się/Register
18/04/2023 Reaxys a cele zrównoważonego rozwoju SDG Zarejstruj się/Register
25/04/2023 Przegląd literaturowy przy wykorzystaniu funkcjonalności Scopusa i SciVala Zarejstruj się/Register
09/05/2023 Skuteczne wyszukiwanie literatury w Scopus i ScienceDirect – jak łączyć dwa wysokiej jakości źródła dla uzyskania najlepszych wyników Zarejstruj się/Register
16/05/2023 Jak identyfikować istotne tematy oraz media do publikacji swoich tekstów naukowych? Zarejstruj się/Register
17/05/2023 ScienceDirect – wygodne wyszukiwanie i praca z pełnym tekstem publikacji naukowych. Top 5 funkcjonalności bazy Zarejstruj się/Register
13/06/2023 Jak analizować wkład badacza oraz instytucji w Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ? Zarejstruj się/Register
Lista wszystkich sesji na żywo i nagrań z poprzednich webinarów jest dostępna na stronie Elsevier Online Training Hub (nagrania dostępne są również w języku angielskim i/lub ukraińskim). Wszelkie pytania dotyczące webinariów prosimy kierować bezpośrednio do pani Pauliny Milewskiej z Elsevier, email: p.milewska@elsevier.com.
Seminarium Otwieranie nauki – praktyka i perspektywy. Wspieranie doskonałości naukowej
Zapraszamy na 6. Seminarium “Otwieranie nauki – praktyka i perspektywy. Wspieranie doskonałości naukowej”, które odbędzie się w Gdańsku w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2022 r. Wydarzenie jest organizowane przez firmę Elsevier we współpracy z Biblioteką Politechniki Gdańskiej oraz wieloma partnerami Elsevier w Polsce i zagranicą. W tym roku prelegenci i uczestnicy zastanowią się, w jaki sposób otwarta nauka i otwarty dostęp mogą pomóc uczelniom w osiąganiu doskonałości badawczej i budowaniu wpływu (więcej informacji można znaleźć tu: Program Seminarium).
Jesienna seria webinariów Elsevier Online Training Hub
Zapraszamy do udziału w webinariach Elsevier, które odbędą się w terminach 13.09.2022 – 13.12.2022 i będą obejmować następujące tematy:
13/09/2022 11:30 ScienceDirect w dydaktyce – webinarium dla bibliotekarzy i nauczycieli akademickich – Dowiedz się, jak wykorzystać platformę ScienceDirect by wspomagać proces dydaktyczny i pomóc swoim studentom i czytelnikom biblioteki w zdobywaniu wiedzy Zarejstruj się/Register
14/09/2022 12:30 Wyzwania bibliotek – edukacja informacyjna. Dyskusja – Weź udział w dyskusji, w której bibliotekarze z kilku polskich uczelni podzielą się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu zajęć w zakresie edukacji informacyjnej Zarejstruj się/Register
27/09/2022 11:30 Porozmawiajmy o profilach – Instiution Profile Wizard bez tajemnic – Podczas webinarium dowiesz się, w jaki sposób zorganizowane są zasady w Scopusie oraz jakie są dostępne opcje monitorowania i wprowadzania poprawek. Jak uzyskać dostęp do IPW, jak pracować z IPW i jak przeprowadzić inne poprawki poza IPW Zarejstruj się/Register
12/10/2022 11:30 Analiza i zarządzanie strukturą instytucji na przykładzie bazy Scopus i narzędzia SciVal – Dołącz do nas, aby porozmawiać o efektywnych sposobach zarządzania i analizy struktury instytucjonalnej za pośrednictwem bazy Scopus oraz narzędzia Scival Zarejstruj się/Register
26/10/2022 11:30 Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG) – jak w prosty sposób można ukazać wkład w potrzeby społeczeństwa – Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się, jak SDG są prezentowane w rozwiązaniach analitycznych Elsevier i jak te informacje mogą być wykorzystane do dalszej oceny wkładu Zarejstruj się/Register
22/11/2022 11:30 Jak napisać i opublikować artykuł. Szkolenie dla autorów – Podczas warsztatów autorskich dostarczymy porady i wskazówki dla autorów, które mogą pozystywnie wpłynąć na poprawę jakości manuskryptów, a tym samym zwiększyć szanse na przyjęcie prac do publikacji w renomowanych, międzynarodowych czasopismach Zarejstruj się/Register
23/11/2022 11:30 Jak mądrze wybrać czasopismo. Szkolenie dla autorów – Podczas webinarium zapoznamy autorów z dobrymi praktykami w zakresie wyboru czasopism do czytania i publikowania w oparciu o sprawdzone źródła i informacje Zarejstruj się/Register
24/11/2022 11:30 Dobre praktyki dla autorów publikacji naukowych. Dyskusja – Dołacz do nas podczas dyskusji na temat pisania i publikowania artykułów naukowych. Panelistami będą wybrani autorzy z Polski, którzy z sukcesem opublikowali artykuły w cenionych czasopismach Elsevier Zarejstruj się/Register
SciVal Camp Polska 2022 – edycja jesienna Zarejstruj się/Register
29/11/2022 10:00 (Dzień 1) – Tworzenie własnej struktury – krok po kroku od stworzenia do analizy
30/11/2022 10:00 (Dzień 2) – Zarządzanie przestrzenią i raportowanie – My SciVal bez tajemnic
01/12/2022 10:00 (Dzień 3) – Przegląd aktualizacji i zmian – co nowego w służbie użytkownika
08/12/2022 11:30 Raport potrzebny od zaraz – jak pozyskiwać informacje w prosty sposób – Badacze i zarządzający obszarem badań naukowych dowiedzą się, jak przygotowywać raporty z wyników badań za pomocą Scopus i SciVal oraz unikać typowych błędów Zarejstruj się/Register
13/12/2022 10:00 Elsevier “on air” – Paula i Bartek odpowiadają na wasze pytania – Nowa seria spotkań z użytkownikami. Podczas webinarium „on air” odpowiadamy na Wasze pytania w sposób interaktywny! Zarejstruj się/Register
Research Smarter i Web of Science i InCites w praktyce
Zapraszamy na seminaria internetowe przygotowane przez firmę Clarivate Analytics “Rankingi uniwersytetów i wykorzystanie danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznymi”, które odbędą się w dniach 22-28 kwietnia 2022 r. Spotkania są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Webinaria można również zobaczyć w ofercie Clarivate webinaria na żądanie w dogodnym dla Państwa czasie.
Web of Science i InCites w praktyce – Podstawy i obliczenia wskaźników Journal Impact Factor i Journal Citation Indicator
Piątek, 22 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejstruj się/Register
Web of Science i InCites w praktyce – Web of Science – tworzenie raportów cytowań i indeks Hirscha
Poniedziałek, 25 kwietnia 2022 godz. 13:00-14:00 CET Zarejstruj się/Register
Wykorzystaj rozwiązania Clarivate do opracowania strategii rankingowej
Wtorek, 26 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejstruj się/Register
Zalety wykorzystania danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznym
Środa, 27 kwietnia 2022 godz. 12:00-12:45 CET Zarejstruj się/Register
Web of Science i InCites w praktyce – Opracowanie analiz i raportu dla wydziału lub grupy autorów
Czwartek, 28 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejstruj się/Register
Wiosenna seria webinariów Elsevier Online Training Hub
W związku z obecną sytuacją w Ukrainie Elsevier zdecydował o przełożeniu zaplanowanych webinarów do 15 marca (włącznie). W miarę rozwoju sytuacji harmomogram może ulegać zmianom, o czym będziemy Państwa informować.
Zapraszamy do udziału w webinariach Elsevier, które odbędą się w terminach 1.03.2022 – 7.06.2022 i będą obejmować następujące tematy:
Scopus: kryteria oraz proces oceny czasopism
1/3/2022 Zarejstruj się/Register
Scopus, SciVal i rankingi: co warto wiedzieć?
15/3/2022 Zarejstruj się/Register
Dane i co dalej? Wpływ, analiza & zarządzanie
29/3/2022 Zarejstruj się/Register
Dane – siła napędowa analiz i strategii
12/4/2022 Zarejstruj się/Register
ScienceDirect: bogactwo wiedzy
26/4/2022Zarejstruj się/Register
Nowe funkcjonalności w bazie Scopus i narzędziu SciVal
10/5/2022 Zarejstruj się/Register
Wprowadzenie do Open Access i umów transformacyjnych
24/5/2022Zarejstruj się/Register
Scopus: jak zwiększyć szansę czasopisma na indeksację w bazie
7/6/2022 Zarejstruj się/Register
Szkolenia będą prowadzone w języku polskim. Szkolenia są dostępne dla każdego, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Wydawcę w formie newslettera.
Springer Nature Summit 2022 – spotkanie on-line 8 lutego 2022
Zapraszamy na spotkanie Springer Nature Summit 2022 – Eastern Europe and Central Asia przygotowane przez Springer Nature, które odbędzie się 8 lutego 2022 roku o godzinie 10.00 CEST. Pierwsza część spotkania będzie dotyczyć strategii wydawnictwa i programu publikowania otwartego, a następnie odbędą się warsztaty na temat publikowania treści naukowych. Spotkanie przeznaczone jest dla autorów i badaczy, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Webinaria Web of Science i InCites 13-28 stycznia 2022
Zapraszamy na webinaria przygotowane przez Clarivate, które odbędą się w dniach 13-28 stycznia 2022 i dotyczyć będą podstaw użytkowania bazy WoS i EndNote. Dwa ostatnie spotkania poświęcone będą cyklowi życia innowacji i klasyfikacji dziedzinowej wg Celi Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals) w InCites. Szkolenia są dostępne dla każdego, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Webinaria obejmują następujące tematy:
Web of Science Essentials (English)
Thursday January 13 (3pm-4pm London) Register here/Zarejestruj się
What’s new in Web of Science? (English)
Monday January 17 (3pm-4pm London) Register here/Zarejestruj się
EndNote online I – tworzenie i zarządzanie biblioteką rekordów
Wtorek, 25 stycznia 2022, 11:00-12:00 CET Register here/Zarejestruj się
EndNote online II – wykorzystanie w pisaniu publikacji naukowych
Środa, 26 stycznia 2022 godz. 11:00-12:00 CET Register here/Zarejestruj się
Cele Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals) w InCites
Czwartek, 27 Stycznia 2022, 11:00 CET Register here/Zarejestruj się
Cykl życia innowacji wg Clarivate
Piątek, 28 Stycznia 2022, 11:00 CET Register here/Zarejestruj się
Komunikat z 7 grudnia 2021 o webinariach Web of Science i InCites
Zapraszamy na webinaria przygotowane przez Clarivate, które odbędą się w dniach 16-22 grudnia 2021 i dotyczyć będą prezentacji dorobku naukowego i podsumowania zmian w Web of Science i InCites w roku 2021. Webinaria obejmują następujące tematy:
Jak wyszukać publikacje do oceny dorobku?
Poniedziałek, 13 grudnia 2021 godz. 13:00-14:00 CET Register here/Zarejestruj się
Jak poprawić brakujące cytowania i błędy w rekordach w Web of Science?
Wtorek, 14 grudnia 2021 godz. 12:00-13:00 CET Register here/Zarejestruj się
Web of Science – Citation Connection
Środa, 15 grudnia 2021 godz. 11:00-11:45 CET Register here/Zarejestruj się
Jak dobrze zaprezentować swoją pracę i dorobek naukowy
Czwartek, 16 grudnia 2021 godz. 11:00-11:45 CET Register here/Zarejestruj się
Web of Science i InCites – co się zmieniło w 2021
Środa, 22 grudnia 2021 godz. 12:00-12:45 CET Register here/Zarejestruj się
Szkolenia są skierowane do autorów i będą prowadzone w języku polskim. Szkolenia są dostępne dla każdego, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Komunikat z 29 listopada 2021 o webinariach Elsevier
Zapraszamy do udziału w webinariach Elsevier, które odbędą się w terminach 30.11.2021 – 7.12.2021 i będą obejmujmować następujące tematy:
W jaki sposób wykorzystać Scopus i SciVal w rankingach uczelni?
30.11.2021 godzina 11:30, link
Zaawansowane wyszukiwanie w bazie Reaxys
02.12.2021 godzina 16:00, link
Analizowanie danych bibliometrycznych z bazy Scopus
07.12.2021 godzina 11:30, link
Z pełną ofertą szkoleń Elsevier można zapoznać się na stronie Elsevier Online Trainign Hub.
Komunikat z 27 listopada 2021 r. o warsztatach Taxila
Zapraszamy na warsztaty Taxila organizowane przez ICM UW we współpracy z The Systems Biology Institute (SBI) w Tokio, które odbędą się 3 grudnia 2021 roku o godzinie 16:00. Taxila jest narzędziem służącym do text-miningu wielkich zbiorów danych naukowych i znajdowania powiązań pomiędzy wieloma koncepcjami naukowymi. Zajęcia są kierowane dla pracowników naukowych, lekarzy i badaczy zajmujących się dziedziną onkologii. Warsztaty są bezpłatne, ale wymagają rejestracji do dnia 30 listopada br. Informacja w języku angielskim dostępa pod linkiem Taxila_workshop_announcement.
Komunikat z 22 października 2021 o webinarium Taylor&Francis
Zapraszamy na szkolenie on-line przygotowane przez Taylor&Francis, które odbędzie się 10 listopada 2021 r. o godzinie 10:00am CET. Zakres szkolenia obejmuje następujące tematy:
- Publishing cycle: basic overview of the publishing landscape and process
- Assessing journals: what to look for when choosing where to publish
- Open access benefits and challenges
- Preparing your manuscript for publication
- Peer review basics: overview with recommendations on how to respond to reviewer comments
- Typical reasons for rejection and how to avoid them
Szkolenie skierowane jest do autorów, jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszego zarejestrowania Register here/Zarejestruj się. Webinaria będą prowadzone w języku angielskim.
Komunikat z 28 września 2021 o uzupełnieniu informacji o jesiennych webinariach Elsevier
Jesienna oferta webinariów Elsevier została rozszerzona o kilka spotkań w terminach 16.11.2021 – 14.12.2021 (patrz: wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier).
Komunikat z 23 września 2021 o jesiennych webinariach Elsevier
Zapraszamy na szkolenia on-line przygotowane przez Elsevier, które odbędą się jesienią br. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji (patrz: wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier).
Komunikat z 21 maja 2021 o webinarium ACS
Zapraszamy na szkolenia on-line przygotowane przez ACS na temat publikowania otwartego w czasopismach ACS, które odbędzie się 25 maja 2021 roku o godzinie 11:00am EDT (17:00 w Polsce). Szkolenie prowadzone jest w języku angielskim, udział jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Komunikat z 12 maja 2021 o webinarium IEEE
Zapraszamy na seminarium przygotowane przez Institute of Electrical and Electronics Engineers IEEE Authorship and Open Access Symposium for Poland: Best Practices to Get Published to Increase the Exposure and Impact of Your Research, które odbędzie się 20 maja 2021 o godzinie 15:00. Udział w seminarium jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Komunikat z 10 maja 2021 o webinarium Elsevier/Lancet
Zapraszamy na seminarium przygotowane przez Elsevier we współpracy z The Lancet Szczepienia przeciw COVID-19: aktualne badania oraz globalna dostępność, które odbędzie się 12 maja 2021 roku o godzinie 16.00. Seminarium dostępne jest dla naukowców biomedycznych i lekarzy za pośrednictwem portalu Elsevier’s Researcher Academy. Udział w seminarium jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Informacja przygotowana przez wydawcę dostępna jest tutaj.
Komunikat z 6 maja 2021 o webinarium CUP
Zapraszamy na sesję szkoleniową Publishing Open Access in Cambridge Journals przygotowaną przez CUP dotyczącą publikowania otwartego i modelu r&p, która odbędzie się 10 maja godzinie 17.00. Szkolenie prowadzone jest w języku angielskim, udział jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Komunikat z 14 kwietnia 2021 o webinariach IEEE
Zapraszamy na sesję szkoleniową przygotowaną przez IEEE dotyczącą publikowania w czasopismach IEEE z uwzględnieniem zagadnień OA IEEE Authorship and Open Access Symposium: Best Practices to Get Published to Increase the Exposure and Impact of Your Research. Dostępne sa dwa terminy: 21 i 22 kwietnia o godzinie 15.00. Szkolenia prowadzone są w języku angielskim, udział jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Komunikat z 8 kwietnia 2021 o webinarium ACS
Zapraszamy na szkolenia on-line przygotowane przez ACS na temat publikowania otwartego w czasopismach ACS, które odbędzie się 27 kwietnia 2021 r o godzinie 11:00am EDT (17:00 w Polsce). Szkolenie skierowane jest do autorów powiązanych z konsorcjami i instytucjami, które mają umowy z ACS. Zakres szkolenia:
- Learn how your ACS Read + Publish agreement works
- Identify the ACS journals you can publish open access in
- Understand the steps involved in submitting your next article open access with ACS
Szkolenie prowadzone jest w języku angielskim, udział jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego zarejestrowania Register here/Zarejestruj się.
Komunikat z 6 kwietnia 2021 o wiosennych webinariach Elsevier
Zapraszamy na szkolenia on-line przygotowane przez Elsevier, które odbędą się wiosną br. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji (patrz: https://wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier).
Komunikat z 10 marca 2021 o webinariach Wiley
Zapraszamy na prezentacje on-line (webinarium z możliwością zadawania pytań) przygotowane przez Wiley, które odbędą się w dniach 13, 14, 16 i 20 kwietnia 2021 r. Tematy szkoleń są następujące:
How to Get Published: Tips for Chemistry journals
13 April 10am UTC
Register here/Zarejestruj się
How to Get Published: Tips for Life Sciences journals
14 April 10am UTC
Register here/Zarejestruj się
How to Get Published: Tips for Engineering and Physics journals
16 April 2pm UTC
Register here/Zarejestruj się
How to Get Published: Tips for Business and Finance journals
20 April 10am UTC
Register here/Zarejestruj się
Szkolenia są skierowane do autorów i będą prowadzone w języku angielskim. Szkolenia są dostępne dla każdego, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji (patrz Webinaria Wiley – How to Get Published).
Komunikat z 25 lutego 2021 o wiosennych webinariach Elsevier
Zapraszamy na szkolenia on-line przygotowane przez Elsevier, które odbędą się wiosną br. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji (patrz: https://wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier/).
Komunikat z 20 stycznia 2021 o zimowych webinariach Elsevier
Zapraszamy na szkolenia on-line przygotowane przez Elsevier, które odbędą się zimą br. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji (patrz: https://wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier/).
Komunikat z 29 października 2020 o webinariach Elsevier
Zapraszamy na szkolenia on-line przygotowane przez Elsevier, które odbędą się jesienią br. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji (patrz: https://wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier/).
Komunikat z 5 października 2020 o webinariach Wiley
Zapraszamy na szkolenia on-line przygotowane przez Wiley i adresowane do bibliotekarzy i naukowców, które odbędą się w dniach 27 i 29 października br. Szkolenia są prowadzone w języku angielskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji (linki podane zostały poniżej). Webinaria będą prowadzone w języku angielskim.
How to Get Published in Academic Journals
Tuesday 27th October – 3pm CET
Register now/Zarejestruj się
- How to write for an academic journal
- Finding the right journal
- The peer-review process
- Sharing your work
- And much more…
How to Get Published: OA
Thursday 29th October – 3pm CET
Register now/Zarejestruj się
- The difference between hybrid and full open access
- The differences between gold and green open access
- The publishing workflow for open access
- How to find an open access journal on Wiley Online Library
- And more…
Druga część seminarium dotyczy publikowania open access, kóre na razie dostępne jest w formie indywidualnej na koszt autora.
Komunikat z 20 maja 2020 o szkoleniach on-line Elsevier
W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu emailowego przypominamy o szkoleniach on-line przygotowanych w języku polskim przez zespół Elsevier Polska i adresowanych do bibliotekarzy, naukowców i osób zarządzających instytucjami oraz badaniami naukowymi. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, zaś udział w nich jest otwarty i bezpłatny. Stale aktualizowana lista szkoleń wraz z nagraniami szkoleń już przeprowadzonych znajduje się tutaj.
Propozycje tematów szkoleń, ewentualne sugestie i uwagi można kierować do dr inż. Katarzyny Gaca-Zając, email: k.gaca-zajac@elsevier.com.
Ostatnia aktualizacja: 05.09.2024